Dj na wesele – czyli wybór odpowiedniej muzyki

Dj na wesele – jak wybrać?

Ślub oraz wesele to niejednokrotnie jedne z najważniejszych wydarzeń w życiu młodych ludzi. Zazwyczaj związany jest on z silnymi emocjami, wzruszeniem oraz radością pary młodej i ich bliskich. Poprzedza go okres starannych przygotowań do uroczystości. Wymaga to doskonałej organizacji oraz ustalenia listy priorytetów, tak, żeby ten dzień był wyjątkowy w każdym szczególe. Dj na wesele to jeden z tych obowiązków.

Wybór DJ-a

Zazwyczaj organizacja tej uroczystości zaczyna się od ustalenia terminów w kościele czy urzędzie, następnie należy zarezerwować odpowiednią salę. Potem pozostaje zarezerwować pokoje hotelowe dla gości, ustalić menu czy zamówić catering, zająć się dekoracjami sali, samochodu oraz rozsyłaniem zaproszeń do wszystkich 16gości. Oczywiście z odpowiednim wyprzedzeniem należy również poszukać idealnej sukni, bo zazwyczaj zajmuje to nieco więcej czasu, niż poszukiwanie garnituru. Niezwykle istotne jest również wynajęcia doświadczonego fotografa, który dzięki swojemu talentowi oraz sprzęcie uwieczni te wyjątkowe chwile. Na liście pozostaje jeszcze dj na wesele. Miasto Olsztyn jest takim miejscem, gdzie bez problemu można znaleźć odpowiedniego oraz doświadczonego w tego typu ceremoniach człowieka.

Skontaktuj się z wyprzedzeniem

Warto umówić się z nim na wcześniejszą rozmowę, która pozwoli ustalić rodzaj muzyki jaką osobiście preferujemy. Pozwoli to także przejrzeć proponowane przez niego listy utworów, które sprawdziły się już w jego pracy wcześniej. Należy pamiętać, żeby nie kierować się tylko własnym gustem muzycznym, ale i pamiętać o wszystkich zaproszonych gościach. Włączyć do repertuaru muzykę w różnych klimatach i pochodzącą z różnych okresów. Na liście piosenek powinny znaleźć się zarówno szybkie, taneczne kawałki, jak i te nieco wolniejsze, romantyczne piosenki. Warto zadbać zarówno o nowości, jak również o nieco starsze kawałki, głównie z uwagi na starsze pokolenie. Z pewnością bardzo się ucieszą, słysząc piosenki z lat własnej młodości i tym chętniej zatańczy na parkiecie.

DJ i wodzirej

Niektórzy ludzie zastanawiają się również nad jedną kwestią podczas wesela, a mianowicie chodzi o to, czy dj i wodzirej są im potrzebni. Jeśli chodzi o pierwszego, jest on oczywiście niezbędny, jeśli planujemy huczną zabawę weselną. Nie trzeba go jednak wynajmować, jeśli planujemy tylko na przykład uroczysty obiad z rodziną w restauracji. Z kolei druga profesja okazuje się niezbędna. Jeżeli nasze wesele ma być duże, a do tego jeszcze zapraszamy na niego na przykład obcokrajowców. Zadaniem wodzireja jest przede wszystkim zachęcanie gości do tańca na parkiecie, zachęcanie do udziału w typowych zabawach oraz obrzędach weselnych, a także ich energiczne prowadzenie. Jeśli część gości pochodzi z innych krajów, warto, żeby wodzirej znał co najmniej język angielski. Będzie on w stanie wytłumaczyć gościom na przykład na czym polegają polskie zwyczaje weselne i zapraszał ich do wspólnego w nich udziału.

Rola wodzireja

Podtrzymywanie radosnej atmosfery, zapowiadanie przerw w tańcach czy początku zabaw, dowcipne komentarze czy żarty, są jak najbardziej potrzebne na tego typu uroczystościach. To należny m.in. właśnie do obowiązków wodzireja. Często okazuje się, że jedna osoba pełni obie te funkcje. Można także spotkać zespół składający się z dwóch osób, które harmonijnie ze sobą współpracują. Mają już całkiem spore doświadczenie w prowadzeniu razem weselnych zabaw. Takie osoby szczególnie przydają się, jeżeli planujemy wesele z dużą liczbą gości i zależy nam na tym, żeby wszyscy dobrze się bawili. Tacy profesjonaliści są często gwarantem dobrej zabawy weselnej.